HUNDUTVECKLINGSKOMMITTÉN

Inki Sjösten      Sammankallande
070-823 09 99 inki.sjosten@outlook.com

Ledamöter
Karina Bergren
Anna Andersson
Lena Stigsson
Carin Ingeskog

Representanter i Distriktets Hundutbildningskommitté
Inki Sjösten
Karina Berggren

FUNKTIONÄRSUTVECKLINGSKOMMITTÉN
Inki Sjösten      Sammankallande
070-823 09 99 inki.sjosten@outlook.com

Ledamot
Anna Andersson
Arbetar i samråd med klubbens olika kommittéer.

TÄVLINGSKOMMITTÉN
Jutta Schwandner     Sammankallande
styrelsen@ronnebybrukshundklubb.se
Representant i Distriktets Tävlingskommitté


Ledamöter
Kenneth Lindfalk
Linda Olsson
Monica Jönsson

MH - MT
Helene Edner
Sammankallande helene@helitec.se
Representant i Distriktets MH-Kommitté

Ledamöter
Kina Linder
Birgitta Björklund
Marie Svensson

SPECIALSÖKSKOMMITTÉN
Rose-Marie Olsson
Sammankallande
070 539 93 03   rmal@telia.com

Ledamöter
Helen Schütz
Eva Gren
Ernad Softic

AGILITYKOMMITTÉN
Julia Gummesson
Sammankallande
agility@ronnebybrukshundklubb.se

Ledamöter
Jenny Hjalmarsson
Karin Loodin Danielsson
Ebba Månsson
Annie Larsson
Caroline Jönsson
Lotta Svensson
Josefine Karlsson

RALLYLYDNADSKOMMITTÉN
Marre Alexandersson
Sammankallande
Instruktör Rallylydnad
Representant i Distriktets Rallylydnadskommitté

Ledamöter
Helene Scharin
Lisa Blomdahl
Catharina Håkansson
Kristina Gustavsson

STUGA INNE
Sammankallande - vakant
Anette Robertsson
Amanda Kullberg
Lena Andersson
Anette Robertsson   Ansvarig inköp

STUGA UTE
Roland Sjösten
Sammankallande
0708-23 09 29  roland.sjosten@outlook.com

Ledamöter
Alf Svedberg
Börje Andersson
Magnus Pihlqvist
Roger Ohlsson

DISTRIKTSKOMMITTÉN
Jessica Hultgren
Sammankallande
styrelsen@ronnbybrukshundklubb.se

Ledamöter
Josefine Ronnerhall
Marre Alexandersson

SOCIALA MEDIER
Ann-Britt Magnusson   Hemsida
070-22 44 051 annmag@telia.com
Martin Pettersson   Hemsida
Marre Alexandersson    Facebook
Julia Gummesson    Instagram

Valberedning
Fredrik Berg
Sammankallande  fredrik@ogma.se

Ledamöter
Anette Robertsson
Ann Palmlund